Ścianka berlińska bezwibracyjna betonowana w Zielonej Górze

Ścianka berlińska bezwibracyjna betonowana w Zielonej Górze

Ścianka berlińska bezwibracyjna betonowana, ul. Sienkiewicza w Zielonej Górze

W ostatnim czasie wykonaliśmy zabudowę kształtowników ścianki berlińskiej w technologii bezwibracyjnej z montażem opinki drewnianej dla Regionalnego Centrum Animacji Kultury przy ul. Sienkiewicza w Zielonej Górze.

Zakres robót obejmował:

  • zabudowę w technologii bezwibracyjnej kształtowników stalowych po obwodzie budynku
  • zabudowę opinki drewnianej
  • montaż rozparcia stalowego w ilości ok 50 ton

Obwód zabezpieczenia wynosił ok 175,0 mb, a długość kształtowników betonowanych L=12,0 m. Głębokość wykopu w najgłębszym miejscu wynosi 7,3 m poniżej poziomu terenu.

Bezwibracyjna ścianka berlińska pozwala na wykonanie prac w sposób bezpieczny i bezinwazyjny dla otaczającej zabudowy i infrastruktury pozostając jednocześnie jedną z najtańszych technologii zabezpieczających wykop.

W metodzie podwiercania i betonowania (analogicznie jak w dla pali CFA oraz pali VDW) – spód kształtownika jest osadzany w kolumnie betonowej. Następnym etapem prac, po związaniu betonu, jest obkuwanie kształtowników w celu kantówek drewnianych.

Technologia betonowanej ścianki berlińskie została dobrana po analizie odległości do budynków mieszkalnych istniejących oraz sklepu spożywczego. Ze względu na zabetonowanie spodu kształtowników nie ma możliwości odzyskania profili stalowych.

Nowoczesny sprzęt jakim dysponuje firma Gollwitzer umożliwił zastosowanie technologii bezwibracyjnej – ścianka berlińska bezwibracyjna – pogrążanie kształtowników w mieszance betonowej.

Ścianka berlińska bezwibracyjna betonowana w Zielonej Górze