Ścianka berlińska bezwibracyjna betonowana, ul. Gagarina we Wrocławiu

Ścianka berlińska bezwibracyjna betonowana, ul. Gagarina we Wrocławiu

Ścianka berlińska bezwibracyjna betonowana, ul. Gagarina we Wrocławiu.

Na przełomie lutego oraz marca wykonaliśmy zabudowę kształtowników ścianki berlińskiej w technologii bezwibracyjnej z montażem opinki drewnianej dla budowy budynku mieszkalnego wielorodzinnych z garażem podziemnym przy ul. Jurija Gagarina we Wrocławiu dla firmy deweloperskiej DR Developer Sp. z o.o.

Ścianka berlińska zakres prac:

Zakres ścianki berlińskiej obejmował zabudowę w technologii bezwibracyjnej kształtowników stalowych po obwodzie budynku.
W metodzie podwiercania i betonowania (analogicznie jak w dla pali CFA oraz pali VDW) – spód kształtownika jest osadzany w kolumnie betonowej. Następnym etapem prac, po związaniu betonu, jest obkuwanie kształtowników w celu zabudowy opinki drewnianej.

Ścianka berlińska – technologia:

Technologia betonowanej ścianki berlińskiej została dobrana po analizie odległości do budynków mieszkalnych istniejących oraz sklepu spożywczego. Ze względu na zabetonowanie spodu kształtowników nie ma możliwości odzyskania profili stalowych.

Nowoczesny sprzęt jakim dysponuje firma Gollwitzer umożliwił zastosowanie technologii bezwibracyjnej – ścianka berlińska bezwibracyjna – pogrążanie kształtowników w mieszance betonowej.