Ścianki berlińskie bezwibracyjne betonowane, ul. Dębowa Kobierzyce

Ścianki berlińskie bezwibracyjne betonowane Kobierzyce

Ścianki berlińskie bezwibracyjne betonowane, ul. Dębowa Kobierzyce

Na przełomie lipca oraz sierpnia wykonaliśmy zabudowę kształtowników ścianki berlińskiej w technologii bezwibracyjnej z montażem opinki drewnianej dla budowy zespołu czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem podziemnym przy ul. Dębowej w Kobierzycach dla firmy STRABAG Sp. z o.o.

Ścianki berlińskie zakres prac

Zakres ścianki berlińskiej obejmował zabudowę w technologii bezwibracyjnej kształtowników stalowych wzdłuż istniejących drzew.

Ścianki berlińskie technologia

W metodzie podwiercania i betonowania (analogicznie jak w dla pali CFA oraz pali VDW) – spód kształtownika jest osadzany w kolumnie betonowej. Następnym etapem prac, po związaniu betonu, jest obkuwanie kształtowników w celu zabudowy opinki drewnianej.

Technologia betonowanej ścianki berlińskie została dobrana po analizie odległości do budynków mieszkalnych istniejących. Ze względu na zabetonowanie spodu kształtowników nie ma możliwości odzyskania profili stalowych.

Nowoczesny sprzęt jakim dysponuje firma Gollwitzer umożliwił zastosowanie technologii bezwibracyjnej – ścianka berlińska bezwibracyjna – pogrążanie kształtowników w mieszance betonowej.

Ścianki berlińskie bezwibracyjne betonowane, ul. Dębowa Kobierzyce